LED dimmer Switch DC12V-24V 30A Regulator Adjustable Controller Suitable for LED Light Strip LED Lighting dimmer
★★★★★ 4.3 128 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.luxvistajewelry.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
DimmersLED dimmer switch DC12V-24V 30A regulator adjustable controller suitable for LED light strip LED lighting dimmerInput: 12V - 24VOutput: 360W 12V-24V (0-30A)Dimensions (L x W x H): 86 x 62 x 20mmColor: Ivory Silver BlackWorking temperature: -20~60℃Function: knob dimmingModel: LED DimmerMaterial: Aluminum / PlasticMaximum load power: 360W/720WOrigin: Mainland ChinaProduct Type: Dimmer
  • Dimmers
Color One Color
Model CVGDNPRS
Brand Name CVGDNPRS
Part Number CVGDNPRS
Manufacturer CVGDNPRS
Material Type Acrylonitrile Butadiene Styrene
Number of Items 1
Warranty Description None.
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.3 out of 5
★★★★★
128 ratings | 52 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
80% (102)
4 stars
6% (8)
3 stars
3% (4)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (13)